Aleksandria - co warto zobaczyć 5.0 out of 5 based on 1 votes.

Aleksandria i Delta Nilu

Aleksandria to miasto legenda, brama do świata ziemi faraonów. Aleksandria wraz z Deltą Nilu należy do Dolnego Egiptu. Jest to obszar o dużym zasiedleniu i jest silnie zurbanizowany. Zgodnie z inskrypcjami starożytnych historyków, miasto zostało założone przez Aleksandra Macedońskiego. Miasto było stolica Egiptu przez blisko tysiąc lat, do czasu gdy kraj został podbity przez muzułmanów. Aleksandria została zbudowana w oparciu o hellenistyczny model, który charakteryzował się prostopadłymi ulicami, tworzącymi siatkę. Największe miasta tego regionu to: Aleksandria, Damietta, Damanhur, Ismailia, Al-Mansura, Tanta i Port Said. Ważnym miejscem turystycznym na mapie tego regionu jest też Wadi Natrun, z dobrze zachowanymi klasztorami z czasów wczesnego chrześcijaństwa.

Wycieczki fakultatywne

Aleksandria

Śródziemnomorskie miasto, pełne atrakcji kulturalnych i ważny ośrodek na Egipskiej mapie turystycznej. Najciekawsze miejsca do zwiedzania to Meczet Abu Al-Abbas i sławna Biblioteka Aleksandryjska.

Świątynia Ozyrysa

Dostępna do zwiedzania dla turystów starożytna budowla ku czci Ozyrysa boga śmierci i odrodzonego życia.

El Alamein

Miasto na pustyni w pobliżu którego rozgrywały się dwie kluczowe pustynne bitwy podczas drugiej wojny światowej.Zwiedzać można muzeum militarne i cmentarz wojskowy.

Wadi Natrun

W Dolinie Natronu znajduje się największe w Egipcie skupisko klasztorów koptyjskich. Wiele z nich nie przetrwało do czasów dzisiejszych, podziwiać można cztery najlepiej zachowane.

Rejs po Nilu

Podczas rejsu po Nilu zobaczymy prawdziwy Egipt, nie główne turystyczne ulice turystycznych miast, ale małe wioski, miasteczka i codzienne życie Egipcjan.


( 1 Vote ) 

Additional information