Egipt tanio, jak i kiedy znaleźć tańszą wycieczkę do Egiptu 5.0 out of 5 based on 6 votes.

Kiedy jest tanio w Egipcie

Kiedy jest tanio w Egipcie

Często można usłyszeć pytanie czemu ceny wycieczek są tak różne w zależności od pory roku. Ceny są zależne od zainteresowania jakim cieszy się dany okres, im mniej turystów kupuje w danym okresie wycieczki do Egiptu tym niższa cena. Egipt tanio czy drogo, z all inclusive czy bez wakacje w tej części świata zawsze gwarantują dobrą zabawę.

W najlepszej cenie

Najlepsze ceny wycieczek to miesiące: kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień. Okres ten jest zarazem najlepszym czasem na zwiedzanie. Temperatura jest umiarkowana i nie powoduje dyskomfortu przy wielogodzinnym przebywaniu na słońcu. Tanie wycieczki dostępne są też w najchłodniejszym miesiącu, czyli w styczniu. Tuż po Sylwestrze kurorty pustoszeją po okresie świąteczno - noworocznym. Minusem jest oczywiście temperatura sięgająca zaledwie 20°C i chłodny wiatr.

Wycieczki w atrakcyjnej cenie

Koniec zimy w lutym i marcu powoduje że wycieczki wciąż mają atrakcyjną cenę. W Egipcie zaczyna się robić ciepło, przestaje wiać chłodny wiatr, co zachęca do plażowania. Z kolei późna jesień czyli miesiące: październik, listopad, grudzień są już wyraźnie droższe. W tym czasie brakuje u nas słońca i dużo ludzi wyjeżdża do Egiptu w poszukiwaniu relaksującego ciepła.

Najdroższy okres na wyjazd

W samym środku lata jest drogo, lipiec i sierpień to miesiące w których tanie wycieczki należą do żadkości. Najdroższe ze wszystkich są wycieczki w długi majowy weekend, w Święta i Sylwestra. To czas w którym kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie i okres w którym nie łudźmy się, że zwiedzimy Egipt tanio. Z drugiej strony spędzenie np. Sylwestra na plaży w otoczeniu palm jest warte swojej wysokiej ceny.


( 6 Votes ) 

Additional information